Metamorfozy i aranżacje wnętrz

“Home, sweet home” - chciałoby się powiedzieć, gdy po stresującym i wypełnionym obowiązkami dniu wracamy do domu. Niezależnie od metrażu, lokalizacji, rodzaju budownictwa, czy stylu, w jakim jest urządzony Wasz dom, jedno jest pewne - powinniście czuć się w nim swobodnie i komfortowo. Na nasze samopoczucie we wnętrzach wpływ ma nie tylko ich funkcjonalność, czy sprzęty, jakie się w nich znajdują, ale przede wszystkim energia, jaka w nich panuje. Wierzę, że odpowiednia aranżacja wnętrz potrafi zdziałać cuda i znacząco poprawić nasz komfort życia.
Czym powinna charakteryzować się dobra aranżacja wnętrza? Powinna czerpać inspiracje z najnowszych trendów i odpowiadać na indywidualne potrzeby domowników. Właśnie takimi założeniami kieruję się podczas projektowania wystroju mieszkań i domów. Wsłuchuję się w Wasze potrzeby, chcę poznać pasje i zainteresowania domowników, to co Was cieszy i odpręża. W taki sposób tworzę wyjątkowe wnętrze, które będzie perfekcyjnie dopasowane do Waszych potrzeb.

Kiedy warto przeprowadzić metamorfozę wnętrza?

Nie czujecie się w domu jak “u siebie”? Coś Was drażni w wystroju wnętrza? Macie wrażenie, że styl, w jakim urządzony jest Wasz dom jest nudny i nijaki bądź poszczególne elementy wystroju nie pasują do siebie? A może po prostu już znudził się Wam aktualny wystrój, ale nie do końca macie pomysł co można zmienić lub nie dysponujecie czasem, aby przeprowadzić metamorfozę wnętrza samodzielnie? Jeżeli na choć jedno z powyższych pytań udzieliliście twierdzącej odpowiedzi, to znak, że czas na zmiany, czas na metamorfozę ze Scenografią Wnętrz! Zapraszam do kontaktu – porozmawiamy na temat Waszego domu, chętnie wysłucham co w nim lubicie, a co koniecznie chcielibyście zmienić. Specjalnie dla Was przygotuję metamorfozę wyjątkowego wnętrza, w którym zrelaksujecie się, odpoczniecie i nareszcie poczujecie się jak w domu.

Etapy aranżacji wnętrz

Krok 1: Badanie potrzeb

Etap badania potrzeb jest chyba najistotniejszy w całym procesie. To dzięki niemu projekt będzie maksymalnie dostosowany do Waszych potrzeb. Wysyłam kwestionariusz, w którym zadaję podstawowe pytania m.in. o budżet, zakres prac, preferencje jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Proszę o przesłanie zdjęć wnętrza i w miarę możliwości także rzutu. Na tej podstawie dokonuję wyceny projektu.


Spotykamy się na wizji lokalnej, omawiamy odpowiedzi z kwestionariusza, dokonuję niezbędnych pomiarów. W przypadku projektu realizowanego w większym oddaleniu od Łodzi, spotkanie odbywa się online a za pomiary odpowiada właściciel. W wyjątkowych przypadkach możliwe jest spotkanie face to face także dla realizacji poza Łodzią, jednak w takim wypadku trzeba się liczyć z wyższym kosztem za pierwszy etap.

Krok 2: Wizja lokalna

Krok 3: Koncepcja

Trzecim etapem jest przygotowanie koncepcji – styl, kolory, przykładowe meble, dekoracje i materiały, funkcje poszczególnych pomieszczeń. Na tym etapie przygotowuję moodboard – czyli tablicę inspiracji pokazującą w formie graficznej kierunek proponowanych zmian, oraz krótki opis żeby łatwiej Wam było to sobie wyobrazić.


Czwartym etapem jest przygotowanie rzutów funkcjonalnych 2D, czyli rozmieszczenia wszelkich uwzględnionych w projekcie mebli. Przedstawiam 2 opcje do wyboru. Ten etap stosujemy tylko w przypadku większych metamorfoz – w sytuacji gdy zmieniamy tylko dekoracje i dodatki rzuty pomieszczeń nie są potrzebne. Dodatkowo możesz zamówić także poglądowe wizualizacje wnętrza.

Krok 4: Rzut funkcjonalny 2D

Krok 5: Lista zakupowa

Ostatnim etapem jest stworzenie listy zakupowej – czyli listy wszystkich elementów użytych w projekcie razem z ich ilością i adresem sklepu, w którym można je kupić (zazwyczaj link do sklepu internetowego). Dla części produktów z listy będą podane także alternatywy.


Ile kosztuje metamorfoza wnętrz?

Wyślij mi na maila kilka zdjęć i rzuty/plany pomieszczeń, które chcesz poddać metamorfozie. Pozwoli mi to w wycenę zlecenia. Poniżej przykładowy zakres prac jaki mogę podjąć się w ramach metamorfozy i aranżacji wnętrza.

Konsultacja w sprawie metamorfozy wnętrz

150 PLN

brutto

Chcesz coś zmienić w wystroju swojego mieszkania? Szukasz rozwiązania konkretnego problemu wnętrzarskiego? Czasami wystarczy chwila rozmowy, by wyklarowała się wizja nowego wnętrza. Zapraszam na konsultacje – podczas godzinnej rozmowy omówimy wszelkie problematyczne kwestie dotyczące aranżacji wnętrz, odpowiem na wszelkie pytania, a także podzielę się inspiracjami i pomysłami na metamorfozę mieszkania.

Konsultacja może być także fantastycznym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Możesz wykupić ją w formie karty podarunkowej.

Projekt koncepcyjny aranżacji wnętrz

Cena ustalana indywidualnie

Potrzebujesz kompleksowej pomocy w metamorfozie domu? W ramach projektu koncepcyjnego otrzymasz rzut funkcjonalny 2D wraz z dokładnym opisem proponowanych zmian. Otrzymasz także moodboard – tablicę inspiracji, a na niej proponowaną paletę kolorów, tkaniny, elementy wyposażenia, dekoracje.

Aby ułatwić przeprowadzanie metamorfozy, projekt zawiera także listę zakupów, na której znajdują się wszystkie produkty użyte w projekcie. Dodatkowo możesz zamówić także wizualizacje wnętrza.

Zapraszam do kontaktu!