Home staging

Dlaczego warto zainwestować w home staging?

Niesamowite pierwsze
wrażenie

Tylko 30 sekund wystarczy, aby nabywca podjął decyzję o zakupie Twojej nieruchomości.

Inwestycja, która
przynosi zyski

Profesjonalny home staging pozwala sprzedać lub wynająć nieruchomość nawet o 10-15% drożej.

Oszczędność
czasu

Dzięki home stagingowi możesz sprzedać lub wynająć swoją nieruchomość nawet 40% szybciej.

Kiedy mieszkanie długo się nie sprzedaje, najczęstszą decyzją podejmowaną przez właścicieli nieruchomości jest obniżenie jej ceny. Czasami nawet o kilka, kilkanaście tysięcy złotych. Home staging to znacznie lepsze rozwiązanie, które przy stosunkowo niskim poziomie inwestycji pozwoli Ci sprzedać lub wynająć nieruchomość szybciej i w wyższej cenie.

Co zyskujesz decydując się na home staging?

  • Twoja nieruchomość wyróżni się na tle konkurencji,
  • znacznie skrócisz czas sprzedaży lub najmu mieszkania,
  • zwiększysz wartość nieruchomości,
  • kupujący będą oczarowani nieruchomością – nawet nie pomyślą o negocjowaniu ceny!

Co oferuję w ramach home stagingu?

Wierzę, że każdy dom, każde mieszkanie ma ukryty potencjał. Czasem tylko trzeba ten potencjał wydobyć, podkreślając atuty nieruchomości. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pomogę Ci wykonać lifting wnętrz, który docenią klienci. Do każdego powierzonego mi zlecenia podchodzę indywidualnie, równocześnie stosując sprawdzone metody zwiększające wartość nieruchomości.

Do współpracy zapraszam nie tylko prywatnych właścicieli mieszkań i domów, ale także inwestorów i pośredników nieruchomości.

Home staging – marketing nieruchomości

Sprzedajesz dom, ale brakuje zainteresowanych? Chcesz wynająć mieszkanie, lecz telefon milczy? Zastanawiasz się gdzie tkwi problem? Przecież układ mieszkania jest niezwykle funkcjonalny, lokalizacja atrakcyjna, okolica spokojna… Czasem jednak diabeł tkwi w szczegółach! W ramach usługi home stagingu sprawię, że Twoja nieruchomość będzie znacznie atrakcyjniejsza dla potencjalnych klientów.

W swoim życiu – zarówno zawodowym, jak i prywatnym wielokrotnie spotkałam się z sytuacją, w której osoba sprzedająca daną nieruchomość obniżała jej cenę, mając nadzieję na szybsze znalezienie kupca. Tymczasem często wystarczy zadbać o kilka szczegółów, podkreślić atuty i skorygować ewentualne niedoskonałości.

Czym jest home staging?

Home staging to profesjonalne przygotowanie nieruchomości na sprzedaż lub wynajem. Celem home stagingu jest takie zaaranżowanie wnętrza, które będzie podkreślać jego atuty. Pomoże zainteresować jak największą liczbę oglądających nieruchomość, przyspieszyć sprzedaż lub wynajem za możliwie najwyższą cenę. Homestager sprawi, że Twoje mieszkanie stanie się możliwie najbardziej  atrakcyjne dla potencjalnych kupujących. Wyróżni się spośród setek innych wystawionych na sprzedaż lub wynajem. Krótko mówiąc – sprawi że kupujący zakocha się w nim od pierwszego wejrzenia. A to wszystko profesjonalny homestager osiągnie w krótkim czasie (czasem zaledwie kilku dni!) i przy niskim budżecie rzędu 1-3% wartości nieruchomości.

Home staging – tajna broń w sprzedaży nieruchomości

Dlaczego home staging jest taki istotny w procesie sprzedaży lub najmu nieruchomości? Ma to bezpośredni związek z ludzką naturą i specyfiką procesu podejmowania decyzji zakupowej. Większość klientów jest wzrokowcami i to właśnie na podstawie tego, co zobaczą podejmują decyzje o zakupie. Inwestycja związana z zakupem mieszkania, czy domu to niezwykle ważna decyzja, ale musisz też wiedzieć, że decyzja o zakupie danej nieruchomości podejmowana jest przez klienta w niespełna minutę. Szybko, prawda? I właśnie tyle masz czasu, aby przekonać go, że to Twoje mieszkanie jest tym wymarzonym. Chętnie pomogę Ci uzyskać jak najlepszy efekt. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz – zadbam, by było na prawdę niezapomniane.

Etapy home stagingu

Krok 1: Konsultacja

Konsultacja to najważniejszy etap home stagingu. Może być dla ciebie podstawą do samodzielnej pracy nad Twoją nieruchomością, lub stanowić początek naszej dalszej współpracy.

Sama konsultacja to 1-2 godzinne spotkanie (stacjonarne lub online), na którym omawiamy mocne i słabe strony Twojej nieruchomości, określamy grupę docelową i kierunek zmian. Jednak aby dobrze przygotować się do konsultacji, przed spotkaniem poproszę Cię o wysłanie mi zdjęć, rzutów i podstawowych informacji o Twojej nieruchomości i na konsultację przyjdę już z gotowymi sugestiami i propozycjami.

Po konsultacji dostaniesz ode mnie pisemny raport podsumowujący wszystkie ustalenia, plus moodboard – tablicę inspiracji, dzięki której łatwiej wyobrazisz sobie efekt proponowanych zmian.


Projekt zakupowy polecam szczególnie w sytuacji, gdy konieczne jest wprowadzenie bardziej gruntownych zmian/remontu nieruchomości, a także gdy nie masz czasu samodzielnie szukać po sklepach poszczególnych elementów wyposażenia i zastanawiać się, czy będą pasować do koncepcji.

Projekt zakupowy obejmuje dokładny opis proponowanych zmian oraz szczegółową listę zakupów, zawierającą wszystkie produkty ujęte w projekcie wraz z ilością i ceną. Dzięki niemu będziesz w stanie wdrożyć wszystkie zmiany samodzielnie, lub zlecić je mnie.

Krok 2: Projekt zakupowy

Krok 3: Prace remontowe

W poprzednim kroku wspomniałam o możliwości wykonania prac remontowych. W tym miejscu chciałabym również podkreślić, jak znaczące są prace remontowe bądź naprawcze dla Twojego mieszkania, w przypadku, gdy nie wykonywałeś/aś ich już od dłuższego czasu. Ten etap jest bowiem często  jednym z kluczowych kroków do przygotowania Twojej nieruchomości do wynajmu lub sprzedaży.

Jeśli prace remontowe ograniczają się do naprawy kilku drobnych usterek – można pokusić się o zajęcie się tym samemu. Jeśli jednak w grę wchodzi bardziej gruntowy remont, warto zastanowić się nad zatrudnieniem firmy, która mogłaby zająć się naprawą usterek i innych uszkodzeń. Dzięki poprawnemu i solidnemu przygotowaniu przestrzeni stworzysz piękne tło dla dalszych prac.


Mając już odświeżone mieszkanie, przechodzimy do etapu jego zaaranżowania. Czasem jest to zakupienie nowych mebli z listy zakupowej, czasem odświeżenie tych które już są w mieszkaniu, a czasem wręcz odwrotnie – usunięcie nadmiaru niepotrzebnych mebli zagracających przestrzeń. Inaczej meblujemy nieruchomość przeznaczoną na sprzedaż, a inaczej tę przeznaczoną na wynajem. Dzięki współpracy z homestagerem masz pewność, że inwestujesz dokładnie w to, co w dalszej perspektywie przyniesie Ci największy zysk.

Krok 4: Meblowanie

Krok 5: Stylizacja

Stylizacja to jeden z ostatnich etapów home stagingu. W odświeżonym, na nowo zaaranżowanym wnętrzu umiejętnie rozmieszczone dekoracje i dodatki stanowią przysłowiową kropkę nad i. To właśnie dzięki tym dodatkom – kwiatom, bibelotom czy przysłowiowym poduszkom – wnętrze nabierze charakteru i przytulności, tworząc efekt WOW.

W przypadku nieruchomości, które są w bardzo dobrym stanie i nie wymagają napraw, prac remontowych czy zmian w zakresie aranżacji wnętrza, stylizacja połączona z profesjonalną sesją zdjęciową może występować jako niezależna usługa homestagingowa.


Większość osób kupujących mieszkania jest wzrokowcami! Ich uwaga zostaje przyciągnięta za pomocą fotografii, które przedstawiają pięknie wystylizowane przestrzenie. Dlatego warto skupić się na przeprowadzeniu sesji zdjęciowej, która mogłaby zmotywować klientów do zapoznania się z ofertą. Warto zauważyć, że fotografie mogą również posłużyć na wiele lat, dlatego też zatrudnienie wykwalifikowanego fotografa jest nie do przecenienia! Tym bardziej, że usługi fotografii wnętrz na potrzeby sprzedaży czy najmu nieruchomości nie są wygórowane, a znacząco wpływają na skrócenie czasu transakcji.

Krok 6: Sesja zdjęciowa

Krok 7: Dehomestaging

Niektórzy za ostatni etap home stagingu uznają tzw. dehomestaging. Po sesji zdjęciowej czas zastanowić się, czy chciałbyś/aś rozstać się z przedmiotami, które posłużyły do atrakcyjnego zaaranżowania wnętrza. Jeśli któreś z nich nie będą Ci już potrzebne możesz je zostawić w mieszkaniu, aby służyły nowym lokatorom, a inne mogą zostać wystawione na portalach aukcyjnych. Dzięki temu odzyskasz część środków finansowych. Inne zaś, które wpadły Ci w oko możesz przecież zabrać ze sobą do Twojego nowego miejsca zamieszkania.

Nie chcesz mieć dylematu co zrobić z dodatkami zakupionymi na potrzeby stylizacji wnętrza? Zamiast kupować, skorzystaj z oferty mojej wypożyczalni dekoracji.Konsultacja

500 PLN

brutto

Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży? Umówmy się i porozmawiajmy. Chętnie zobaczę Twoje mieszkanie (stacjonarnie lub online) i doradzę rozwiązania, które sprawią, że będzie ono prezentować się atrakcyjniej. Spotkanie trwa około 1-2 godzin. Swoją ofertę kieruję do właścicieli nieruchomości na terenie całej Polski, dzięki konsultacjom online na Google Meet, Zoom lub Messenger.

Podczas konsultacji określę mocne strony Twojej nieruchomości i doradzę, w jaki sposób najlepiej je wyeksponować i do kogo skierować ofertę sprzedaży lub wynajmu. Dzięki konsultacjom HS dostrzeżesz zalety mieszkania, a klienci odkryją, że to mieszkanie ich marzeń.

Konsultacja z raportem

800 PLN

brutto

Usługa ta obejmuje 1-2 godzinną konsultację na terenie nieruchomości lub online. Nasze spotkanie podsumuję w raporcie. Zamieszczę w nim szczegółowe informacje na temat nieruchomości – jakie są jej mocne i słabe strony, co warto zmienić, w jaki sposób lepiej zaprezentować mieszkanie, dom, czy lokal użytkowy. W raporcie zamieszczę dokładną analizę, która pozwoli uatrakcyjnić nieruchomość w oczach kupujących. Dołączę również moodboard, czyli tablicę inspiracji. Zaprezentuję na niej swój pomysł na urządzenie wnętrza mieszkania, kolorystykę jakiej warto użyć, a także przykładowe elementy wyposażenia.

Możliwość dodatkowego zamówienia rzutu funkcjonalnego i poglądowych wizualizacji.

Projekt zakupowy

Cena ustalana jest indywidualnie i zależy od zakresu prac.

Projekt zakupowy polecam szczególnie w sytuacji, gdy konieczne jest wprowadzenie bardziej gruntownych zmian/remontu nieruchomości, a także gdy nie masz czasu samodzielnie szukać po sklepach poszczególnych elementów wyposażenia i zastanawiać się, czy będą pasować do koncepcji.

Projekt zakupowy obejmuje dokładny opis proponowanych zmian oraz szczegółową listę zakupów, zawierającą wszystkie produkty ujęte w projekcie wraz z ilością i ceną. Dodatkowo możesz zamówić rzut funkcjonalny i poglądowe wizualizacje wnętrza.

Stylizacja

od 500 PLN

brutto

Stylizacja i sesja zdjęciowa to ostatni etap home stagingu. W odświeżonym, na nowo zaaranżowanym wnętrzu umiejętnie rozmieszczone dekoracje i dodatki stanowią przysłowiową kropkę nad i.

W przypadku nieruchomości, które są w bardzo dobrym stanie i nie wymagają napraw, prac remontowych czy zmian w zakresie aranżacji wnętrza, stylizacja połączona z profesjonalną sesją zdjęciową może występować jako niezależna usługa homestagingowa.

Podczas stylizacji korzystam bądź z dekoracji zakupionych przez Ciebie, bądź oferuję wypożyczenie dekoracji z mojego magazynu.

Zapraszam do kontaktu!